A VEGA G2.2 és G3 az előd, a G2.1 már lenyűgöző alapjaira épül, megtartva az olyan kulcsfontosságú funkciókat, mint az AURALiC saját Fusion DAC felépítése, a Direct Data Recording (DDR), a galvanikus szigetelés, a passzív analóg hangerőszabályozás és az analóg előerősítő. Az egyedülálló VEGA G2.2 és G3 egyedi felépítése elkerüli a PLL áramkör használatát, mivel az nem képes teljes mértékben eltávolítani a torzítást és a jittert, amely az eredeti órajelben jelen van. Ehelyett az audioadatokat közvetlenül a Tesla G3 feldolgozó platform rendszermemóriájába írja, teljesen megkerülve az eredeti órajelet. Mivel a ezen élvonalbeli technológiák eredményeként a VEGA G2.2 és a G3 immunis a bemeneti jellel érkező torzítással és jitterrel szemben, a lehető legmagasabb szintű hangminőséget biztosítja.
A VEGA G2.2 és a G3 mostantól a fejlett Tesla G3 platformot tartalmazza, amely jelentős mértékben növeli a feldolgozási teljesítményüket és képességeiket. Ezen kívül az új, kettős 60fs Femto Clocks táplálja a DAC működését, és időzíti a Tesla G3 által a DAC-ba kimenő adatokat. Az eredmény egy páratlan hallgatói élmény, lenyűgöző részletességgel, tisztasággal és pontossággal, amely mentes minden torzítástól és jittertől.
Fusion DAC
Az audio digitális-analóg átalakítók (DAC) esetében kétféle konstrukció verseng egymássla: a diszkrét létra DAC és a Delta-Sigma DAC. A létra DAC konstrukció lehetővé teszi a tervezők számára, hogy különböző alkatrészeket használjanak az áramkör különböző részeihez, így nagyobb rugalmasságot biztosítva a hangkarakter testre szabásában. A létra DAC-ok azonban szenvedhetnek az ellenállásértékek pontossági eltérései által okozott nemlinearitásoktól. Az egyenlőtlen hőmérséklet-változások szintén jelentős szerepet nemlinearitás tényezőt adhatnak a rendszerhez. Ez torzuláshoz és csökkentett összteljesítményhez vezethet. A Delta-Sigma DAC-ok nagy pontosságukról és felbontásukról ismertek, amelyet precíz gyártási eljárásokkal érnek el. Ezek a DAC-ok emellett nagy dinamikatartományt, valamint alacsony zaj- és torzítási szintet kínálnak, így kiválóan alkalmasak a kiváló minőségű zenelejátszási alkalmazásokhoz. A Delta-Sigma DAC-ok azonban gyakran bonyolult digitális áramkörökkel vannak integrálva, mint például a fázisszabályozó hurok (PLL), a digitális szűrő és a túlmintavételező áramkörökkel, ami a tervezők számára kevésbé testreszabhatóvá teszi őket. Ez korlátozhatja alkalmasságukat olyan csúcskategóriás alkalmazásokban, ahol fontos a testreszabhatóság és a rugalmasság. Az AURALiC Fusion DAC kialakítása a VEGA G2.2 és G3 termékekben úttörő technológia, amely egyesíti a diszkrét létra és a Delta-Sigma DAC-kialakítások legjobb tulajdonságait.
Ez az innovatív megközelítés egy felsőkategóriás DAC chipet használ alapként. Ám megkerüli az ebben rejlő funkciók jelentős részét, mint például a PLL, a digitális szűrő és a túlmintavételező áramkörök. Helyettük az AURALiC saját fejlesztésű órajel-rekonstrukciós, digitális szűrő- és túlmintavételi technológiákat alkalmaz. Ez az egyedülálló megközelítés biztosítja, hogy csak a DAC-chipben lévő pontos kapcsolóhálózatot használja a készülék a végső digitális-analóg átalakítási szakaszban, ami kivételes hangminőséget eredményez. Ez a Fusion DAC kialakítás a testreszabás és a rugalmasság egyedülálló szintjét biztosítja, lehetővé téve a felhasználók számára a finomhangolást és az optimalizálást, egyéni preferenciáikhoz.
Ezután egy sor fejlett digitális szűrő és túlmintavételező algoritmus dolgozza fel a hangadatokat, optimalizálva a lehető legjobb teljesítmény érdekében. A DAC működéséhez és a Tesla G3 adatkimenetének időzítéséhez egy kettős 60fs pontosságú Femto Clock dolgozik a gépben, ami külön állítja elő a 44.1 és a 48 kHz illetve ezek többszörösei számára az órajelet. Ez bemeneti audiojelektől független mesterórajelként működik. E csúcstechnológiák eredményeként a VEGA G2.2 és G3 immunis a bemeneti jel torzítással és jitterrel szemben, a lehető legmagasabb szintű hangminőséget biztosítva. Az eredmény egy páratlanhallgatási élmény, lenyűgöző részletességgel, tisztasággal és pontossággal, amely mentes minden torzítástól és jittertől.
Passzív analóg hangerőszabályzó
Az analóg hangerőszabályozásra magasabb rendű, jobb minőségű megoldásként szokás tekinteni.
Bár a digitális hangerőszabályozás pontosan csökkentheti a jelszintet, nem képes csökkenteni a kimeneti jel zajszintjét. Ennek eredményeképpen a digitális hangerőszabályozás használatakor a hangerő csillapítására jel nagymértékű csökkentésére, a rendszer dinamikatartománya erősen csökken. Analóg hangerőhangerőszabályozás azonban képes mind a jelszintet, mind a zajszintet csökkenteni, miközben a rendszer dinamikai jellemzői megmaradnak.
A VEGA G2.2 és G3 valódi analóg létraellenállásos hangerőszabályozással rendelkezik, amely kivételes és
zajmentes vezérlést biztosít torzítás bevezetése nélkül. Ez a hangerőszabályozó rendszer nyolc coillatch relét tartalmaz, amelyek működésképtelenül inaktívak maradnak, így nem fogyasztanak áramot és nem bocsátanak ki EMI-zajt.
A rendszer beállítása után elektronikusan láthatatlan marad, ezáltal is biztosítva a VEGA G2.2 és G3 kiemelkedő hangminőségét.
Direct Data Recording
Mind a VEGA G2.2, mind a VEGA G3 az AURALiC saját fejlesztésű Direct Data Recording (DDR) technológiával. A hagyományos DAC-okkal ellentétben, amelyek egy PLL (Phase Lock Loop) áramkörre támaszkodnak a bejövő órajel rekonstruálására, a DDR technológia elkerüli a PLL áramkör használatát. Ehelyett az audio adatokat közvetlenül a Tesla G3 feldolgozó platform rendszermemóriájába továbbítja, megkerülve az eredeti órajelet.
Analóg előerősítő
A VEGA G2.2 és G3 megtartja az eredeti VEGA G2.1 sikeres analóg előerősítő funkcióját. Ezt a funkciót az új kialakításban továbbfejlesztették, a kimeneti szint 4,4Vrms-ról 6Vrms-ra nőtt, hogy megfeleljen a legnagyobb teljesítményigényű erősítők igényeinek is. Ezenkívül az ORFEO A osztályú kimeneti modulok biztosítják, hogy a szimmetrikus kimenet jóval 600 ohm alatti terheléseket is képes meghajtani, a minimális teljesítményromlással. Szükség esetén a felhasználók szoftveresen letilthatják az előerősítő funkciót, a kimeneti szint 2Vrms-ra csökkentésének lehetőségével, ami lehetővé teszi külső előerősítők használatát. Emellett házimozi "bypass" üzemmód is rendelkezésre áll az analóg bemeneti csatornákhoz.
Galvanikus elszigetelés
A modern high-end DAC-ok kivételes dinamikatartományt képesek biztosítani, amely képes felfedni az eredeti felvétel legapróbb részleteit is. Ám az ilyen dinamikatartomány egyúttal megköveteli a rendkívül tiszta órajelet, tiszta tápellátást és a DAC-ba táplált jelek tisztaságát is. Annak érdekében, hogy semmilyen zaj ne juthasson be a DAC áramkörbe, a VEGA G2.2 és G3 modellek nagysebességű galvanikus leválasztókkal vannak felszerelve, amelyek a Tesla G3 feldolgozó platform és az ultraérzékeny audioáramkör között helyezkednek el. Ezek az izolátorok biztosítják a fizikai elkülönítést és az interferencia elleni védelmet a DAC számára, miközben lehetővé teszik az adatátvitelt.