A pár hónappal korábban már Dune HD logóval, de a Homatics nevű gyártótól forgalomba került Dune HD Homatics Box R 4K Plus alapjaira épülő, de immár a Dune HD által gyártott médialejátszó és Android TV-s box. Itt is egy 4-magos Amlogic S905X4-J médiaprocesszor, 4 GB RAM és 32 GB flash memória köré éül a hardver. Hasonlóan, a beépített, de már két külső antennával támogatott belső Wifi-kártya a legújabb 802.11ax (Wifi 6) szabvány szerint is képes működni.
Az Android TV 11.0 minden szükséges Google minősítéssel itt is rendelkezik, így maximális minőségben működik a Netflix, az HBO Max, a Disney+, az Amazon Prime Video és az Apple TV+ is, és persze nem okoz gondot a 4K/HDR YouTube videók lejátszása sem. A készülékhez Google-féle nagyméretű Bluetooth távvezérlőt kapjuk. Bár beépített infra vevőt is tartalmaz, azon keresztül csak a szabványos Google-féle távvezérlők jeleit képes fogadni, így a Dune HD infra távirányítói nem használhatóak ezzel a modellel.
Dune HD médialejátszó úgy lesz a Premier 4K Plus-ból, hogy a Dune HD Media Center androidos alkalmazást, amely kifejezetten erre a készülékre lett fejlesztve, optimalizálva. Azt a programot elindítva a megszokott Dune HD kezelőfelületet (beleértve a My Collection jukeboxot is) használhatjuk, és működik a Blu-ray fájlok menüvel együtt történő lejátszása is (a megjelenéskor még nem, későbbi frissítések során érkezik!), amelyben egyedülállóan jó a Dune HD immár sok éve.
3D-t az Amlogic processzorok nem támogatnak (side-by-side illetve top-bottom 3D természetesen működik, csak a Blu-ray packed frame 3D nem), de a Dolby Vision, HDR10, HDR10+ a Realtek processzoros nagyobb Dune HD modellektől megszokott módon, azaz kiemelkedően jól működik:
- Profil 5, 7 (MEL és FEL), 8 kezelése ISO, mappastruktúra, MKV, MP4 és MT2TS esetén is.
- DTDL (dupla sáv, dupla réteg), STDL (egy sáv, dupla réteg), STSL (egy sáv, egy réteg).
- A dupla track, dupla réteg videók (profil 7 FEL és MEL is) lejátszásakor mindkét réteg videoinformációit használja; az első réteg első sávjáról (10-bites színmélységgel, ami az OLED-panelek esetében a maximális színmélység) a képadatokat, még a második sávról és rétegről a kibővített Dolby Vision információt (RPU metaadatok).
Az Android TV esetében gyakorlatilag szabvánnyá vált Dolby MAT technológiát használva az alábbi hangformátumok játszhatóak le és továbbíthatóak (akár 7.1-es eredeti esetén is) analóg és digitális (PCM) formátumban is, de csak max. 48 kHz-en (az online stream-szolgáltatók filmjeiben max. 48 kHz-es lehet a hangsáv):
- Dolby Digital, Digital Plus, Digital Plus Atmos-szal, TrueHD, TrueHD Atmos-szal,
- DTS, DTS HD HRA, DTS HD MA, DTS:X.
Az alábbi hangformátumok továbbíthatóak eredeti (akár többcsatornás) formátumban digitálisan:
- Dolby Digital, Digital Plus, Digital Plus Atmos-szal, Dolby TrueHD, Dolby TrueHD Atmos-szal
- DTS.
Itt tehát – igaz PCM formátumban – digitálisan is továbbküldhetők a sokcsatornás, HD-s DTS hangsávok, illetve érintetlenül a Dolby TrueHD és a TrueHD Atmos-szal is. Ha erősítőnk támogatja a Dolby MAT technológiát, akkor a legtöbb hangsávval így nem lesz gondunk. Azok számára azonban, akiknek fontos az érintetlen, eredeti minőségű DTS HD, DTS:X és Auro-3D hangsávok megszólaltatása és/vagy a Blu-ray 3D (packed frame) lejátszása, jelenleg még is a Realtek processzoros nagyobb Dune HD lejátszókat javasoljuk. Azonban 2023. augusztusára ígérte az Amlogic az új SDK-t a processzorához, amely segítségével – állításuk szerint – már ez is képes lesz minden házimozis hangsáv továbbküldésére HDMI-n keresztül.
Csatlakozók a hátlapon és a Premier 4K Pro oldalán:
- 2 × USB3.0
- 1 × HDMI 2.1 kimenet (HDCP 2.2)
- 1 × A/V kombinált 3,5 mm-es jack kimenet (kompozit videó + sztereó anagló hangkimenet – 3 darab RCA)
- 1 × S/PDIF optikai digitális hangkimenet
- 1 × 10/100/1000 Mbit-es ethernet
- 1 × 12V tápbemenet
- 1 × USB-C (TV-tunerek számára fenntartva)