TEAC VRDS-701 - High-end CD lejátszó
Újonnan kifejlesztett VRDS cd meghajtó
Egy általunk kifejlesztett, a műsorszórási alkalmazásokban régóta használt meghajtóval kezdve, a TEAC örökségünk részét képező VRDS technológiákkal egészítettük ki.
Rázkódásmentes merev tárcsás rögzítő rendszer (VRDS)
Ez a TEAC-eredeti CD-meghajtó mechanizmus csökkenti magának a lemeznek a forgási rezgését, valamint a mechanizmus nem kívánt rezgését azáltal, hogy a CD-t egy azonos átmérőjű alumínium lemezhez szorítja, és a forgás stabilizálása érdekében maximalizálja a tehetetlenségi tömeget. Ezáltal csökkenti a lemezolvasási hibákat és a kiemelkedő hangminőséget nyújt.
Híd szekcióval támogatott VRDS
A mechanikát tartó hídrészhez gondosan olyan könnyű anyagokat választottunk, amelyek nagyon merevek és nem adnak át rezgéseket. A rezgések természetes módon történő gyors csillapításával széles, dinamikus hangzást valósítottunk meg. A gyantából készült tóruszszerkezetű híd csak az egyik oldalon van rögzítve, és a CD-mechanizmusból a hídon keresztül a rezgések terjedését a másik oldalra elnyomjuk, így az egész mechanizmus minimálisra csökkenti a nem kívánt rezgéseket.
Semi-floating szerelés
A teljes CD-mechanizmus félig lebegő állapotban van az alvázra szerelve. A CD-mechanizmus és az alváz közötti rezgésátvitel szabályozásával a rezgések hatása csökken, és a lejátszás természetes hangzása az egész frekvenciatartományban megvalósul. A motorrezgéseknek a fő vázról való elszigetelésével megelőzhetők a vázon belüli rezgések. Ezzel egyidejűleg a CD-mechanizmus is el van szigetelve a külső rezgésektől. A CD-mechanizmus külső rezgésektől való elszigetelésével a leolvasási pontosság is megnő.
TEAC ΔΣ (delta-szigma) diszkrét DAC
Egy közönséges DAC IC helyett a DAC szekció, amely a hangzás meghatározásában kritikus fontosságú, egy TEAC ΔΣ (delta-szigma) diszkrét DAC, amely egy diszkrét áramköri struktúrából áll, amely az FPGA segítségével beépíti az egyedi algoritmusainkat. A DSD jeleket változatlanul hagyjuk, míg a PCM jeleket ΔΣ modulátorral 1 bitesre alakítjuk, majd kiváló minőségű analóg jelként adjuk ki. A széles és tökéletesen tiszta hangmező csak ennek a diszkrét kialakításnak köszönhetően valósítható meg. Az eredmény az, hogy azt mondhatjuk, hogy elértük a hangot amit keresett TEAC. A TEAC ΔΣ diszkrét DAC segítségével 22,5 MHz-es DSD és 384 kHz/32 bites PCM adatok lejátszása lehetséges.
Kettős mono szerkezet
Független bal és jobb oldali toroidmagos transzformátorok alkalmazásával egy kettős mono elrendezést alkalmaztunk az áramkörökben a tápellátó áramkörtől a D/A átalakító szakaszon át az analóg kimeneti fokozatig.
A kettős mono struktúra két áramköri csoportot tartalmaz, amelyek teljes mono útvonalakat biztosítanak minden csatorna számára. Ez megakadályozza a bal és jobb oldali jelek közötti interferenciát.
Teljesen szimmetrikus áramköri felépítés
A teljesen szimmetrikus áramköri felépítés a D/A átalakítástól a végső kimeneti fokozatig nagyban hozzájárul a jel-zaj arány javításához és a dinamikatartomány kiterjesztéséhez.
Közvetlen csatlakozás lehetséges a TEAC-QVCS-t használó végerősítőkkel.
Ez a lejátszó közvetlenül csatlakoztatható végerősítőhöz, és előerősítő nélkül használható a TEAC-QVCS beépítésének köszönhetően, amely egy analóg, változó erősítésű, teljesen szimmetrikus felépítésű hangerőszabályozás. A TEAC-QVCS (Quad Volume Control System) egy változó erősítésű erősítő típusú hangerőszabályzó, amely négy diszkrét bal, jobb, pozitív és negatív (L+, L-, R+ és R-) áramkörből áll. Ez elméletileg megakadályozza a „bandahibákat” (a bal és a jobb csatorna közötti szintkülönbségeket alacsony hangerőnél), és rendkívül pontos analóg hangerő-szabályozást tesz lehetővé 0,5 dB-es lépésekben 95 dB-től +24 dB-ig. A két meghatározott analóg (kiegyensúlyozott / kiegyensúlyozatlan) lehet beállítani a rögzített vagy változó kimenetre.
10 MHz-es külső órajel bemenet
A 10 MHz-es órajelbemenet lehetővé teszi a szinkronizálást külső órajelekkel. Amellett, hogy javítja a hangminőséget a VRDS-701-vel történő lejátszás során, lehetővé teszi a teljes rendszer szinkronizálását egy órajelgenerátorral.
Az MQA teljes dekóder beépítése lehetővé teszi az MQA CD lejátszást
MQA (Master Quality Authenticated) egy kiváló minőségű audio kódot játszó zenével a mester által a stúdióban rögzített mester minőségének nem kompromittált minőségével. A VRDS-701 tartalmaz egy MQA dekódert, amely a digitálisból analógba konvertált hullámformákat akár 5 ms pontossággal vezérli, hogy az eredeti hangforrásokhoz hűbb analóg hullámformákat érjen el. Az „időbeli elmosódás” nagymértékű csökkentésével, amely általában akkor jelentkezik, amikor a hangnyomáskülönbségek szélsőségesek, beleértve a hirtelen kezdődő hangokat is, olyan lejátszási hangzást lehet elérni, amely az emberi hallás szempontjából közel áll az eredeti forráshoz. Az MQA teljes dekóder beépítése nemcsak az MQA CD-k élvezetét teszi lehetővé, hanem a digitális bemenetekről származó MQA adatok dekódolását is, lehetővé téve az MQA fájlok lejátszását számítógépről, ha USB DAC-ként használják.
USB DAC-ként 22,5 MHz-es DSD és 384 kHz/32 bites PCM adatok játszhatók le.
A digitális bemenethez USB Type-C port áll rendelkezésre. A VRDS-701 sokkal több, mint egy CD-lejátszó. USB-n keresztül számítógéphez csatlakoztatva USB DAC-ként használható, így nagy felbontású hangforrásokkal élvezheti a számítógépes hangzásvilágot.
2×, 4× és 8× felkonvertálás az RDOT-NEO használatával.
A digitális audiojeleket zökkenőmentesen bővítő RDOT-NEO (Refined Digital Output Technology NEO) funkcióval a PCM digitális jelek mintavételi frekvenciája 2×, 4× vagy 8× (akár 384 kHz-ig) felkonvertálható. Az RDOT, amely analóg interpolációs módszert alkalmaz a fluencia logika segítségével, egy olyan technológia, amelyet a 44,1 kHz/16 bites CD-formátum által elveszített, 20 kHz-nél magasabb frekvenciák lejátszásának lehetővé tételére fejlesztettek ki. A CD-ről beolvasott információk alapján analóg adatok keletkeznek a hullámforma-minták között. Ennek eredményeképpen a 20 kHz feletti adatok is generálódnak.